Prezenty – jakie wybierać, by sprawiały radość

przez | 10 sierpnia 2022
Urodziny, imieniny, rocznice, święta – uroczystości, jeśli chodzi o wręczanie sobie wzajemnie prezentów jest jak najbardziej wiele. I dobrze, wszyscy lubimy przecież otrzymywać podarki, ale zazwyczaj lubimy je także wręczać. W końcu jest to świetny sposób na pokazanie bliskim, jak ważni są dla nas, że się dla nas liczą i że nam na nich zależy. Jednak wybieranie właściwych prezentów to niemała sztuka. Nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać i nie każdemu to wychodzi. A nie ma chyba nic gorszego niż rozczarowanie w oczach bliskiej osoby, gdy rozpakuje otrzymany od nas prezent. Stąd też jeśli nie chcielibyśmy popełnić błędu, lepiej odpowiednio wcześnie przeanalizujmy co wybrać.

otwieranie prezentu

Autor: Gordon
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie pod względem prezentów można podzielić na kilka kategorii. Tak naprawdę chyba tylko dzieci cieszą się ze wszystkiego, co się im da. Dorośli bywają pod tym względem bardziej krytyczni. Są tacy, którym zależy przede wszystkim, żeby prezent był ładny, dobrze się prezentował. Mają zastawione całe półki przeróżnymi bibelotami, figurkami, a na ścianach wiele obrazków i wciąż się cieszą, dostając jeszcze więcej tego typu przedmiotów. Dla innych jednak najważniejsza jest przydatność rzeczy. Lubią rzeczy, które mogą im się do czegoś nadać, które w przyszłości wykorzystają. Mogą to więc być chociażby ubrania – dla kobiet bezrękawniki damskie lub roby pascafe, a dla panów koszule czy też krawaty. Zarówno jednym jak i drugim przyda się natomiast zapewne sprzęt domowy, rozmaitego typu gadżety albo kosmetyki – jak dobrać staniki łódź.

urodziny

Autor: Christian Stocker
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas wybierania prezentu warto mieć oczywiście wyczucie, wiedzieć, co w przypadku danej osoby brać pod uwagę. Zależy to od stopnia bliskości i zażyłości. O ile przykładowo staniki łódź to dobry prezent prezent ze zdjęciem wrocław od męża czy przyjaciółki, to już koleżanka z pracy, dostając od nas na urodziny staniki rozmiar d może się poczuć nawet zażenowana – . Przed zakupieniem jakiegokolwiek prezentu warto zatem pomyśleć nad tym, jak poczuje się adresat, kiedy go otrzyma. Czy rzeczywiście będzie zadowolony? Czy jego odczucia na pewno będą pozytywne? Czy na sto procent się ucieszy? Jeżeli nie jesteśmy co do tego całkowicie przekonani, może warto jeszcze się zastanowić i rozważyć inne możliwości. Jest szansa, że przyjdzie nam na myśl jeszcze coś bardziej interesującego.