W jakie góry warto pojechać? Jakiego rodzaju atrakcje czekają na nas w Karkonoszach?

przez | 10 lipca 2021
Wyjazd w góry jest doskonałym pomysłem tak na weekendowy wypad jak również na dłuższy pobyt. Zamiast w Tatry, jakie są dość oblegane przez turystów warto pojechać do Karkonoskiego Parku Narodowego. W tym miejscu można naprawdę poczuć się bliżej natury i przy okazji wypocząć. Jakie atrakcje czekają na nas tutaj oraz w jakie miejsca dobrze będzie się zatrzymać?

hotel spa

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno warto wynająć hotel Szklarska Poręba to idealne miejsce na nocleg. Miejscowość ta jest tak dogodnie położona, iż można z tego miejsca nawet pieszo zwiedzić sporo pięknych atrakcji. Amatorzy pieszych wędrówek na pewno znajdą dla siebie sporo wspaniałych tras. Już choćby w bliskiej odległości mamy urokliwy Wodospad Kamieńczyka, który warto zobaczyć. Osoby, jakie przyjeżdżają w góry przede wszystkim dla podziwiania jedynych w swoim rodzaju widoków, w Karkonoskim Parku Narodowym znajdą zapierający dech w piersiach krajobraz. Można pójść na Szrenicę, gdzie widoki zrekompensują nam cały wysiłek, który trzeba włożyć w wejście na wysokość około 1300 metrów. Tak samo piękne są Kotły Śnieżne, czyli majestatyczne kotły polodowcowe, jakie znajdując się w okolicy po prostu musimy zobaczyć. Są one pozostałością ostatniego zlodowacenia. Po takim wysiłku przydatny będzie hotel (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/ALI-BABA-PALACE/46/40-1449-24FF.html) spa wellness, w jakim zregenerujemy nasze siły. Przyjeżdżając w tamten rejon nie można nie odwiedzić Zamku Chojnik. Jest to niesamowita monumentalna budowla znajdująca się na szczycie góry Chojnik. Duże wrażenie robi niesamowite, 150 metrowe urwisko schodzące do doliny o wpływającej na każdy umysł nazwie Piekielna Dolina. Zamek ten został zbudowany w Średniowieczu, a związana jest z nim pewna legenda. Chodzi o historię o księżniczce Kunegundzie, jaka była dzieckiem właściciela zamku. O jej rękę starało się bardzo dużo rycerzy. Jednak ona stawiała im jeden warunek, a mianowicie obiecała, iż wyjdzie za mąż za tego kto na koniu objedzie dookoła mury zamku.

hotel z widokiem na góry

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Zadanie to było tak naprawdę nie do wykonania ze względu na bardzo strome zbocze, przez to zadanie zginęło sporo śmiałków. Pewnego dnia przybył jeden, który przypadł do gustu księżniczce i dał radę wykonać zadanie, jednak sam rycerz stwierdził, iż nie chce poślubić osoby, przez którą zginęło tak wiele odważnych śmiałków. Księżniczka nie mogła znieść takiego poniżenia więc rzuciła się z urwiska. Jeden z rycerzy, jaki był ofiarą nieudanej próby okrążenia zamku, odwiedza to miejsce jako zjawa pod postacią jeźdźca na koniu. Warto samemu sprawdzić tą legendę.