Jeśli podziwianie Krakowa to wyłącznie z przewodnikiem

przez | 10 lipca 2021
Kraków to miasto stare i godne, ale równocześnie tętniące życiem. Historia miesza się tu z teraźniejszością, historia z nowoczesnością. Pożądane byłoby tu przyjechać i poczuć wyjątkową atmosferę miejsca. Do Krakowa, miasta o szalenie różnorodnej przeszłości, poprzez stulecia będącego świadkiem najistotniejszych dla Polski wydarzeń, ściągają wędrowcy z całego globu. Do zwiedzania Krakowa konieczny jest przewodnik. Można tu swojsko spędzić czas i nie musi się to łączyć z lataniną po wszystkich zabytkowych położeniach.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to gród który, ma do zaoferowania daleko więcej atrakcji niż by się wydawało. Samotnie możemy czuć się cokolwiek zagubieni, w związku z tym do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie. Dla tych, którzy chcą dostrzec legendarne zabytki Krakowa, zbudowana została Trasa Królewska.

Czy masz chęć poznać opisywane zagadnienie? Jeśli tak, to kliknij w rekomendowany link, a na pewno odnajdziesz takie newsy, które okażą się niesamowicie przydatne.

Rynek Główny jest ośrodkiem kultury, miejscem zebrań i imprez, dlatego trzeba się tu przysiąść na dłużej. Do dzisiaj przetrwały zlokalizowane na nim Sukiennice, pierwotnie lokalizacja handlu. W zamkowych wnętrzach wyczekują na nas liczne galerie, jakich nie można ominąć zwiedzając Kraków. Dla zaciekawionych: więcej.

Przewodnik zaprowadzi nas również do katedry, grobowców królewskich, przy których spogląda na nas cała historia Polski i gigantycznego dzwonu Zygmunta, jaki bije jedynie przy okazji najdonioślejszych dla państwa i miasta wydarzeń. Wkraczając w zamkowe mury, wskazane jest udać się też na dziedziniec arkadowy i spojrzeć z góry na Wisłę.

Zaciekawiły Cię prezentowane zagadnienia? Jeżeli tak, to sprawdź ponadto, co ma w tym temacie ta optymalna strona (http://hotel-zubrowka.pl/pokoje/apartament-krolewski). Znajdziesz tam podobne informacje.

Przewodnik nie zapomni o Smoku Wawelskim. Do jego otchłani biegną kręcone schody bezpośrednio z zamku na Wawelu. Smocza przepaść to w rzeczywistości grota kresowa, udostępniona w części do zwiedzania. Rzeźba smoka Wawelskiego ziejąca ogniem to ulubiona atrakcja malutkich podróżników.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Turyści, którzy pragną zerknąć na Kraków z góry mogą wdrapać się na krakowskie pagórki, piastujące role miejsc widokowych. Najistotniejszym i niezwykle reprezentatywnym jest Kopiec Kościuszki. Widać z jego czubka cały dziejowy i obecny Kraków, miejsca obserwowane uprzednio, jest możliwość obejrzeć z całkiem odrębnej perspektywy. Przewodnicy po Krakowie opowiedzą nam imponujące legendy dotyczące tego miasta.