Kilka dni w Pekinie, zatem co umieścić na liście najważniejszych punktów, aby dobrze poznać to miasto

przez | 30 maja 2022
Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, to miasto, jakie niejeden z nas chce odwiedzić. I doskonale nadaje się nawet na parodniową wycieczkę, ponieważ dwutygodniowy urlop nie u każdego jest możliwy do zrealizowania. Co wpisać do najważniejszych punktów zwiedzania, gdy i my zamierzamy wybrać się do wskazanego miasta?

Nade wszystko – Zakazane Miasto. To chyba najbardziej znane pośród turystów miejsce, jakie jest złożone z największego na świecie drewnianego zespołu pałaców. Zapewne nie zobaczymy wszystkiego w jeden dzień, lecz nawet jeden dzień starczy, by utracić dech w piersiach, ponieważ jest tam po prostu wspaniale. Zespół pałacowy bezustannie jest odnawiany, więc można zobaczyć coraz więcej i więcej.

Pekin

Źródło: pixabay.com

Drugim punktem naszej listy powinien być Plac Tiananmen, a potem – Świątynia Lamy – wielka i olśniewająca. Odnajdziemy w niej m.in. różne odsłony posągu Buddy, na przykład Buddę Leczącego lub Buddę Maitreji, którego otacza czterech królów. Nie można też zapomnieć o Letnim Pałacu, jaki chociaż nie jest zlokalizowany w pobliżu centrum miasta, to niewątpliwie jest warty zwiedzenia (sprawdź nieco więcej). W jaki sposób się do niego dostać? Nie zajeżdża tam metro, więc jedyną opcją jest taksówka, lecz na pewno się nie rozczarujemy.

Azja

Źródło: pixabay

Bilety kupujemy w zależności od tego, co chcemy zwiedzić, z tego powodu ich cena może się odróżniać. Na zwiedzanie nie mamy za wiele czasu, dlatego nie decydujmy się na dużo zabytków.idź tutaj przewozy do niemiec legnica przewozy do Niemiec LegnicaPekin to także znany całemu światu Wielki Mur, a jego kawałek w najlepszym stanie odnajdziemy w Badaling. Można się tam pojechać autobusem, taksówką albo wykorzystać oferty wyjazdowe dawane przez biura podróży. Nie zapominajmy, aby wziąć buty sportowe, gdyż wiele fragmentów Muru jest rzeczywiście trudnych do przejścia.

Jeżeli właśnie Pekinu nie miałeś na liście miast, które chciałbyś zwiedzić, może wybierzesz inne? Może to być na przykład Bruksela, ważne jest, aby podróżować, nie siedzieć w miejscu, gdyż właśnie wspomnienia będą dla nas kluczowe w późniejszym wieku . W każdym mieście można coś zwiedzić, wszędzie można cokolwiek zobaczyć, więc już teraz poszukaj atrakcyjnych cenowo wycieczek albo niekosztownych biletów na samolot, a czekają cię wyjątkowefantastyczne doświadczenia.