Wakacje samolotem

przez | 3 listopada 2022
Każdy z utęsknieniem czeka na wakacje, zwłaszcza kiedy szykuje się nam zagraniczny wyjazd. Ale w którą stronę świata wyruszyć? Ostatnimi czasy Polacy pokochali Grecję. Najczęściej odwiedzane regiony do wypoczynku w tym pięknym kraju to Kreta, Rodos oraz Zakynthos. Grecja to wspaniałe miejsce na wakacje zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób starszych. Grecja, słonecznie i pachnąco wita każdego i nie ma tu szansy na nudę!

Grecja

Autor: Les Chatfield
Źródło: http://www.flickr.com
Palmę pierwszeństwa wśród wakacyjnych podróży stracił Egipt, który jest obecnie na drugim, najchętniej wybieranym miejscem spędzania urlopu. Miejsce cudowne, które przypomina bajkową scenerię? To oczywiście Barcelona.

Jest to miejsce, w którym można się absolutnie zakochać spędzając niepowtarzalne chwile.

Zainteresowała Cię przedstawiana problematyka? Sprawdź zatem poza tym ten wciągający artykuł (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-afryce/kenia) – to także bardzo użyteczne źródło informacji.

Zabytki i niezwykła, oryginalna architektura oczaruje nas na długi czas Hiszpania to także romantyczne, zadbane, szerokie, piaszczyste plaże, ciągnące się kilometrami promenady ,a w szczególności: ludzie. To dzięki nim przemierzając ulice tego gorącego kraju nasza twarz nie jest pozbawiona uśmiechu.

Wspaniałe wybrzeża np. Costa Brava czy Costa del Sol to zapierające dech w piersiach widoki oraz gwarancja udanego wypoczynku.

bazarek w Egipcie

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy miłośnik podróży, który choć jeden raz miał okazję odwiedzić Wyspy Kanaryjskie, sam się przekonał, z jakiego powodu Platon nazwał je Wyspami Szczęścia… Łagodny, wiosenno-letni klimat, cudowne plaże…

W samym centrum wyspy wyrasta nam przed oczyma główna atrakcja Teneryfy – wulkan Teide. Dzięki kolejce linowej, jest nam dane wjechać na sam szczyt prawie najwyższego wzniesienia w Hiszpanii Wspaniałą atrakcją dla wypoczywających wczasowiczów jest wizyta w niedaleko położonym parku zoobotanicznym Loro Park. Zgromadzono tam ogromną ilość zwierząt z wszystkich kontynentów, nawet tych najbardziej odległych: Antarktydy czy Australii. Dzieci będą zachwycone!

W końcu pojęcie tanie latanie nie jest fikcją. Należy jedynie poświęcić trochę czasu na wyszukanie odpowiedniej oferty wakacyjnej, a zrozumiemy, że wakacje w obcym kraju nie muszą być wiele droższe od tych nad Bałtykiem. Rezerwacja biletów przez internet, to dziś standard. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce frazę np.: tanie latanie, a lada dzień znajdziemy się na rozgrzanej słońcem plaży Costa del Sol.