Dlaczego każdy rowerzysta powinien być zaopatrzony w bidon?

przez | 2 grudnia 2022
Każdy bez wyjątku rowerzysta doskonale wie, jak bardzo wyczerpująca może być tego typu fizyczna aktywność.

Dlatego naprawdę ważne jest częste uzupełnianie napojów. Zwłaszcza w czasie lata, gdy są duże temperatury oraz duże zawilgocenie powietrza. Wybierając się na wycieczką rowerową nie ma się gwarancji, że w miejscowości jest jakikolwiek sklep spożywczy. Ponadto jeżdżąc rowerem po górskich szlakach koniecznie trzeba liczyć się z dużo większym wysiłkiem oraz ze znacznie większym zapotrzebowaniem na płyny. Opłaca się w tym celu mieć ze sobą rowerowe bidony. Bowiem są znacznie wygodniejsze od zwykłej butelki z wodą. Rowerowe bidony przyczepia się w specjalnym koszyku, który znajduje się przy rowerowej ramie. Nie trzeba zatem dźwigać niepotrzebnego ciężaru na swoich plecach. Zwykła butelka z wodą jest wkładana do plecaka. Odpowiednie akcesoria rowerowe pozwalają przypiąć naczynie z płynem do roweru. Dzięki temu unika się niebezpieczeństwa rozlania się wody w środku plecaka.

Przygotowano bonus dla osób, które poszukują uzupełniających danych – zobacz info (https://kasprowicza13.pl/apartament-2-osobowy) tu. Odnosi się ono do omawianego w tym artykule zagadnienia.

bidon

Autor: Incase
Źródło: http://www.flickr.com

Rowerowe bidony najczęściej zrobione są z tworzywa sztucznego. Musi być na tyle odporny, żeby po spadnięciu na ziemię nie miał żadnych uszkodzeń. Tworzywo winno spełniać wymogi związane z materiałami, które mają kontakt z żywnością. Dzięki temu zwykła woda nie nabierze specyficznego smaku jak również zapachu. Niektóre rowerowe bidony robione są również z aluminium – . Lecz ze względu na nieco mniejszą odporność na uszkodzenia i szybsze zużywanie się tego typu materiału, bidony aluminiowe są mniej popularne. Jednak z aluminium zazwyczaj wykonywane są inne pożyteczne akcesoria rowerowe. Aluminium jest odporne na korozję i jest co więcej niebywale lekkie. A przecież stwarzanie jak najmniejszego oporu jest niebywale istotne podczas górskich przejażdżek.

Właśnie dlatego zawsze wybiera się nieciężkie materiały jak również zabiera ze sobą jak najmniej przedmiotów. Używanie bidonów rowerowych zapoczątkowali różni sportowcy. Kolarze niebywale często czerpali z tego typu możliwości uzupełniania płynów w trakcie wyścigów (zobacz przydatne części – ).

Obecnie można kupić naczynia o pojemności wahającej się w przedziale 0,25-1 litra. Oczywiście na długie rowerowe wycieczki trzeba wziąć ze sobą większe naczynie a na krótsze trasy można wziąć najmniejszy rowerowy bidon, który bez trudu da się uzupełnić na danym szlaku.