Tropikalne wycieczki – poznaj atrakcyjną ofertę niezapomnianych i pełnych wrażeń wycieczek

przez | 10 lipca 2021
Wakacje to nie tylko czas letnich miesięcy. Na urlop można się wybrać wtenczas, gdy w Polsce trwa niesympatyczna jesienna aura. Pośród naszych rodaków panuje moda na podróże egzotyczne. Doskonałą odskocznią od codziennych zadań może okazać się Madagaskar wczasy.

Dzięki geograficznemu odosobnieniu przetrzymały tam rozmaite gatunki flory i zwierząt, jakich nie znajdzie się w innych częściach globu. Ta niebanalna przyroda stanowi duże bogactwo wyspy. Stolica tego kraju uważana jest za jedno z bardzo tajemniczych miast świata. Kolonialna architektura, skarpowe brukowane uliczki, niekończące się schodki, kamienne świątynie, chaty z wymownymi gankami dodają temu miastu niepowtarzalnej atmosfery.

Lasy deszczowe dominują przede wszystkim w założonych na tym obszarze parkach etnicznych. Na terenach owych występuje sporo bardzo rzadkich rodzajów roślin. Żyje w tym miejscu także mnóstwo zwierząt przeróżnych gatunków gadów, płazów i ptaków. Dlatego też lasy deszczowe zostały otoczone gardą i wprowadzone na listę UNESCO. Madagaskar to wymarzone miejsce na wyjazd (zobacz śpiwór trekkingowy) przede wszystkim dla tych, którzy kochają dziką naturę.

wyspa

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com

Dla ludzi lubiących zwiedzanie atrakcyjnym miejscem jest Betafo, dawne miasto królewskie,charakteryzujące się interesującą architekturą chat przystrojonych kratami i kutymi balkonami. Na Madagaskarze króluje mocny kult przodków.

Zainteresowały Cię treści opracowane w naszym wpisie? Czujesz jednak braki? Więc zapraszamy do następnej witryny – kliknij to (https://activtour.pl/kierunek/indonezja/komodo/) i przeloguj się tam.

Wedle tamtejszych rytuałów ciało umarłego oplata się w całun i składa się do grobu. Po pewnym czasie jest ono uroczyście ekshumowane, zawijane w nowy całun i na nowo układane w grobie. Nagrobki wielokrotnie są zdobione malowidłami, z których jest możliwość się dowiedzieć, kim był nieboszczyk. Mogiły na ogół są oddalone od osad i uważane są za pozycje święte.

Kostaryka także przyciąga chmary turystów z wielu krajów. Dostarcza świetnych warunków do praktykowania sportów wodnych. Ciekawą odmianą czynnego spędzania czasu jest windsurfing, surfing, kajakarstwo, czy żeglowanie. Na wyspie można odnaleźć wypożyczalnie ekwipunku, również szkółki sportów wodnych, a ceny są zbliżone do innych.