Ferwor przedświątecznych procesów zakupowych

przez | 10 lipca 2021
Pośpiech jak też presja idealnych świąt powodują, że Polacy dają się nabrać na sztuczki marketingowe oraz wydają więcej pieniędzy niż na co dzień. Jednak podarki wybierane w ostatniej chwili zazwyczaj są najmniej trafione. Stąd Polacy częstokroć chcą otrzymać gotówkę. Polacy są w święta bardziej szczodrobliwi i spontaniczni w nabywaniu, acz i na co dzień ponad połowa z nich zupełnie nie planuje własnych wydatków. Spontaniczne podejście do przedświątecznych sprawunków, czyli zostawienie ich na ostatni moment, może sprawić, że uiścimy za przepływowy ogrzewacz wody więcej aniżeli normalnie.

świąteczne zakupy

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com
W przedświątecznym czasie wiele osób jest skłonnych zaakceptować większe ceny. Częściej również dają się nabrać na sztuczki marketingowe, które napędzają koniunkturę zakupów. Wypływa to nie wyłącznie z presji czasu, ale także z naszej tradycji. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nawet najdroższy podarunek nabyty w przedświątecznej gorączce może być rozczarowaniem dla obdarowanego. Podarki nabywane pod presją czasu przynależą bowiem do najmniej praktycznych zakupów(polecamy leclerc tychy) – . Z analiz wypływa jednak, że Polacy nie zamierzają pozostawiać kupna prezentów na ostatnią chwilę. Blisko co czwarty badany chce zakupić podarki w listopadzie, zaś blisko połowa w pierwszych tygodniach grudnia. 23 proc. zamyśla to zrobić tuż przed Bożym Narodzeniem. W bieżącym roku na podarki świąteczne oraz ozdoby choinkowe przeciętna polska rodzinka chce przeznaczyć średnio 1126 zł, o 5 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Wydatki na żywność BioPlanet – (zdrowa żywność) pochłoną z kolei 33 proc. owej kwoty.

prezent

Autor: Alex G.
Źródło: http://www.flickr.com
Częstokroć wybierane prezenty to: komplety kosmetyków, pachnidła, książki, płyty, zabawki, akcesoria elektroniczne, laptopy, telefony Samsung. Z zasady jeśli chodzi o panie sprawę podarków mamy uproszczoną. Każda pani uraduje się z pachnideł, apaszki czy bluzki. Mężczyzna ucieszy się z krawatu, skarpet, książki bądź krążka. Zawsze zawczasu warto przeprowadzić mały „wywiad” po czym dopytać bliską osobę czego jej potrzeba. Dziecku lepiej nie ofiarować pod choinkę konsoli komputerowych. Zdrowszym prezentem będzie piłka, rower, strój kąpielowy, książka bądź planszowa gra edukacyjna – popularny serwis.