Urlop w Karkonoszach – szczyt moich marzeń

przez | 8 lipca 2021
Karkonosze to największe i najwyższe pasmo gór w Sudetach. Dzięki sporej ilości atrakcji turystycznych, licznym trasom pieszym i rowerowym, a także wyciągom i stokom narciarskim o każdej porze roku zobaczyć tam można sporą ilość turystów.

Letnie wakacje to czas górskich wędrówek, a Karkonosze mają co zaoferować w tym temacie. Dużo tras bez problemów mogą pokonać maluchy, lecz są też nieco trudniejsze, dla wymagających, doświadczonych piechurów.

Żeby znaleźć ciekawe treści w sieci, to w pierwszej kolejności kliknij w odsyłacz mieszczący się tutaj i przejdź dalej (http://www.coraltravel.pl/wakacje/Tajlandia) – zapewne nie pożałujesz.

Karkonosze to również raj dla wielbicieli jazdy na rowerze, wyznaczono tam sporo tras dla bardziej i mniej doświadczonych sportowców.

pałac brzezina

Autor: Prayitno
Źródło: http://www.flickr.com

Za to miesiące zimowe to okres, kiedy narciarskie stoki zaczynają się zapełniać się wielbicielami białego szaleństwa, rosnącym zainteresowaniem zaczyna się także cieszyć narciarstwo biegowe. A że zdecydowana większość turystów wyjeżdża w te przepiękne góry co najmniej na parę dni, to oczekuje na nich bogata oferta noclegów. Od tanich pensjonatów i prywatnych kwater po pięciogwiazdkowe hotele Karkonosze – w zasadzie każdy bez problemów wynajmie najlepszy do swych oczekiwań i możliwości finansowych nocleg.

Jedną z najpopularniejszych miejscowości w Karkonoszach stała się Szklarska Poręba, ulubione miejsce odpoczynku licznych sportowców oraz turystów. Specyficzna lokalizacja i brak ośrodków przemysłowych w najbliższej okolicysprawiają, że w tym mieście panuje bardzo specyficzny klimat, porównywany przez niektórych z klimatem w Alpach. Dostrzegli to sportowcy, którzy w takim właśnie klimacie mają świetne warunki do trenowania, lecz również osoby chcące odpocząć i zrelaksować się, chętnie odwiedzając popularne w tym właśnie miejscu Szklarska Poręba spa.

Planując wypoczynek w tej miejscowości pamiętać trzeba o tym, żeby odpowiednio wcześnie zrobić rezerwację noclegu. W sezonie duża część miejsc noclegowych jest przez cały czas wynajęta, i może się okazać, że także hotel Szklarska Poręba, w jakim ktoś planuje zatrzymać się, będzie miał komplet gości.