Nieco inne wakacje. Podróżowanie bez zwiedzania – jak poznać świat od kuchni?

przez | 10 lipca 2021
Zwykle podróże do państw europejskich wiążą się ze zwiedzaniem oczywistych zabytków w stolicach państw, których długą listę kojarzymy ze szkoły. Lecz sporo osób zaczyna spoglądać na kraje, które zwiedza, w inny sposób. Chce poznać ludzi i kulturę, zrobić coś razem z rodzimymi mieszkańcami, a nie tylko zobaczyć miejsca warte zobaczenia.

Coraz więcej osób jeżdżąc po świecie decyduje się na kraje nieoczywiste – Luksemburg, Portugalia wakacje można spędzić wtedy u osób, które całkiem za free zapewnią nocleg (zobacz noclegi dla pracowników wrocław) i coś do zjedzenia. Tym sposobem można przyoszczędzić na hotelu czy pokojach gościnnych (a wiadomo, że w sezonie ceny potrafią sporo wzrosnąć) i poznać nowych, otwartych ludzi. Wraz z nimi możemy wybrać się na imprezę muzyczną albo na wyprawę po galeriach sztuki lub wystawach. Wszystko w zależności od wspólnych zainteresowań. Jeśli decydujemy się na zwiedzanie, również możemy wybierać miejsca mniej popularne, na przykład afrykarium albo oceanarium. Koszty wstępów nie będą przystępne, lecz warto tam pójść i wejść na bilet grupowy.

Portugalia

Autor: Travelholic Path
Źródło: http://www.flickr.com

Oceanarium faktycznie robi na turystach wrażenie, zwłaszcza spore terraria stojące w centrum hali. Godzinami możemy wpatrywać się w kolorowe ryby i inne oceaniczne żyjątka. Poznanie kultury to również poznanie pysznej kuchni takiego kraju jak Grecja, Włochy albo Portugalia – www.eccoholiday.com/kraj/portugalia/ – wakacje wtórują nowym doznaniom – też tym kulinarnym, więc warto zapisać się na przykład na kurs gotowania albo kurs robienia i serwowania drinków – . Jeśli zupełnie samodzielnie organizujemy nasz wyjazd, najlepiej wybrać miejscowość z dala od tłumów i mas, lecz także z interesującymi atrakcjami, a jeżeli bardzochcemy zobaczyć stolicę lub większe miasta, róbmy jednodniowe wypady i pojedźmy tam, gdzie rzeczywiście chcemy, a nie w te miejsca, które doradza przewodnik.

Jeżeli nasz wypad na wakacje ma zlecieć pod hasłem słodkiego nicnierobienia, znajdźmy miejsce z rozległymi plażami i wybierzmy się tam w czasie sprzyjającej temperatury, a na pewno nie będziemy żałować. Jeżeli nie stawiamy oglądania zabytkowych miejsc na pierwszym miejscu, na tego typu wakacjach możemy naprawdę wypocząć.