Egzotyczne wycieczki

przez | 10 lipca 2021
Filipiny to plaże i wysepki. Południe archipelagu stanowczo bardziej służy amatorom plaży i wylegiwania się w słońcu. Tysiące wysepek, rajskie wybrzeża, krystalicznie czysta woda, bajecznie barwne ryby, bujne równikowe dżungle i jedni z niezwykle przyjaznych krajowców na świecie.Wakacje Filipiny to relaks bez spalin, wrzasku i internetu, to wybrzeże z białym piaskiem i błękitną wodą. Społeczeństwo żyje tempem dnia. Pobrzmiewa obecnością o wschodzie słońca, i cichnie zaraz po zachodzie. Pobyt na Filipinach może stać się pięknym doznaniem pod warunkiem, że weźmie się pod uwagę panujące w tamtym miejscu warunki pogodowe.

wakacje nad morzem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com

Planując wyjazd na Filipiny wypada pamiętać o okresie monsunowym, oraz porze tajfunów.serwis (www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/chorwacja/zadar/)Wysepki Filipin leżą w strefie klimatycznej tropików. Z tego wynika, że nie istnieją w tym miejscu pory roku, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w Europie. W miejsce zmian pór roku, na Filipinach odbywa się obieg pory monsunów i pory suchej. Klimat jest przez cały rok ciepły. Na dodatek, na tych szerokościach geograficznych nie istnieją praktycznie miesięczne wahania temperatur.

Podstawowym parametrem modelującym klimat i pogodę Filipin jest wpływ morza. Ciągła lekka bryza łagodzi klimat w przyjemny sposób. Dzięki temu niemal nigdy nie powstaje tak przykry żar, jak to ma miejsce w różnych regionach.

Poszukujesz interesujących informacji na przedstawiany temat? Świetnie się składa, ponieważ pełen opis (https://www.saleweselne.com/chelm/) zawiera dane warte uwagi, które są również niezwykle ciekawe.

Jakkolwiek wyjazd Filipiny last minute może być udany o jakiejkolwiek porze roku, to za najlepszy termin na wakacje na wyspach uważa się miesiące od grudnia do maja. W owym czasie na wyspach króluje pora sucha.

filipiny

Źródło: pixabay.com

Jeżeli komuś marzy się rajski, tropikalny zakątek świata, to najlepsze będą wakacje Filipiny. A termin zamieszkiwania na którejś z bajecznych wysp jest możliwość zaplanować zgodnie z osobistymi upodobaniami.

Na kąpiele morskie i nurkowanie najlepiej jest przewidzieć wakacje w porze suchej. Temperatura wody wynosi przez cały rok 26°C do 29°C. Imponujące piaszczyste wybrzeża, turkusowe laguny z niezmiernie bogatym podwodnym światem zwierząt, imponujące hotele, osobliwe wycieczki i tajemnicze przygody ciągną turystów na Filipiny przez okrągły rok. Od czerwca do listopada pogoda na Filipinach znajduje się pod działaniem monsunu.