W jaki sposób przygotować się do zawarcia małżeństwa z obcokrajowcem? Jakie warunki trzeba spełnić?

przez | 26 lipca 2021
Miłość to bez wątpienia istotny detal naszego życia, jaki daje nam moc do działania. Pragnienie posiadania drugiej osoby, jaka będzie z nami przez wszelkie dni jest czymś dogłębnie oczywistym. Niemniej jednak sam fakt jej odszukania może nam sprawiać pewne kłopoty. W szeregu przypadków jest to zadanie wymagające dużej ilości czasu. Poznanie drugiej osoby jest powiązane z licznymi radościami, ale i jednocześnie przeszkodami, które mogą napotykać się na naszej drodze.

Dla wielu z nas bardzo istotne znaczenie ma także sam fakt zawarcia małżeństwa. Jest to bowiem poniekąd klarowna deklaracja naszej woli zostania przy drugiej osobie mimo wszelkich przeciwności losu. W tym miejscu jesteśmy zobowiązani także zauważyć, że obiektem naszego uczucia może stać się zupełnie nieznajoma nam osoba, jaka niekoniecznie pochodzić musi z naszego rodzimego kraju – planowanie ślubu z cudzoziemcem.

Istnieje oryginalna wiadomość (http://www.rm-kancelaria.pl/), na jakiej odnajdziesz ciekawe informacje, które należy sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

Takie układy są dzisiaj coraz w wyższym stopniu popularne, nade wszystko ze względu na nieustanne zacieśnianie się granic między krajami. Droga oficjalna do poślubienia osoby zza granic naszej ojczyzny nie jest ciężka, jeżeli natomiast nasz wybranek pochodzi z innego kraju, warto zaznajomić się nad jej szczegółowym przebiegiem.

ślub

Autor: Ricardo 清介 八木
Źródło: http://www.flickr.com

Unormowanie naszego związku małżeńskiego z cudzoziemcem co do zasady nie różni się kategorycznie od ślubu pomiędzy mieszkańcami Polski.

Intrygujący post? Bardzo nam przyjemnie. Tym samym gorąco zapraszamy na naszą kolejną stronę, gdzie przeczytasz sporo dodatkowych wątków.

Tok uroczystości jest naturalnie taki sam, aby w żaden sposób nie krępować drugiej strony. Również ślub z cudzoziemcem wymaga przedłożenia przez nas dokumentów ze stosownymi przekładami na język polski, taki jak choćby akt urodzenia. Niemniej natomiast ważne będzie przedstawienie dokumentu, z treści, jakiego bezspornie będzie wynikać, iż rodzime ustawodawstwo wybranka pozwala na zawieranie związku małżeńskiego zagranicą.

Istotne będzie również posiadanie aktualnego paszportu, który będzie stanowił podstawę identyfikacyjną osoby spoza naszego kraju – . Prócz tego zmuszeni będziemy do uiszczenia opłat, które ponosi się w wypadku ślubu zawieranego między obywatelami Polski. Spełnienie tych każdych wymagań może nam wydawać się problematyczne, pomimo tego z odrobiną samozaparcia uda się nam to sfinalizować.