Kotlina Kłodzka – dlaczego stanowi dziś jeden z najbardziej ciekawych punktów na polskiej mapie turystycznej?

przez | 10 maja 2022
Polska to niezwykle piękny kraj, mający dużo do zaproponowania. Na szczęście, dzisiaj coraz więcej osób to docenia oraz zamiast na zagraniczne wojaże, wybiera się na wycieczki po Mazurach, Tatrach bądź Bieszczadach. Turyści mają do wyboru dużo godnych uwagi miejsc, które zachęcają do odwiedzenia nie tylko przez wzgląd na przyrodę, ale także historię. Przykładem może być między innymi Kotlina Kłodzka, jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w kraju.

Kudowa Zdrój

Autor: Stefan Schlautmann
Źródło: http://www.flickr.com

Mieszkańcy kotliny znakomicie zdają sobie sprawę z tego, jaki ma ona potencjał, wobec tego troszczą się o zaplecze turystyczne. W zasadzie każdy hotel kotlina kłodzka proponuje faktycznie dość wysoką jakość usług – sprawdź Hotel Metro w Kłodzku. Z jakiego względu w takim razie kotlinę warto jest odwiedzić? Jakie atrakcje można tam odszukać?

Kotlina mieści się w Sudetach, w związku z tym to idealne miejsce dla osób, które zamierzają wspinać się po górach. Liczba ścieżek zadowoli nawet najbardziej wytrawnych turystów. Nie mają też znaczenia własne preferencje, jako że można odszukać szlaki znakomite dla osób początkujących, jak również szlaki trudniejsze, odpowiednie dla turystów mających dobrą kondycję oraz doświadczenie w chodzeniu po górach.doczytaj i sprawdź (szczegółyo tym- Domki-letniskowe)Kotlina to bardzo dobre miejsce do podziwiania dzikiej przyrody.

Duszniki Zdrój

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com

Jest ona także polecana osobom, które preferują spokojny wypoczynek. Z kotliny można błyskawicznie dostać się do Czech i podziwiać tamtejsze zabytki bądź odwiedzić któreś z kłodzkich uzdrowisk, których na tym obszarze działa aż 5. Poza tym, turyści mogą też zwiedzić tamtejsze muzea. Kotlina Kłodzka proponuje również sporo atrakcji dla najmłodszych. Jej podstawową zaletą jest duża ilość hoteli i pensjonatów oraz bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska, w związku z czym nie trzeba wszędzie podróżować własnym samochodem.

Do popularyzacji Kotliny Kłodzkiej przyczynił się jeden z czołowych polskich pisarzy – Andrzej Sapkowski, autor słynnej sagi o wiedźminie, ponieważ te tereny stały się miejscem akcji jego innego dzieła, a więc Trylogii Husyckiej. Z racji tego, że kotlina jest umieszczona na granicy Polski, można tam znaleźć sporo zabytkowych zamków, które są godne zwiedzenia. Podsumowując, ziemia kłodzka to świetna propozycja na wakacyjny wyjazd dla całej rodziny, niezależne od osobistych preferencji jej członków. Na pewno każdy będzie zadowolony.