Co podarować pod choinkę?

przez | 17 grudnia 2021
Zbliża się fantastyczny okres świąteczny. dekoracje bożonarodzeniowe pojawiają się na latarniach i w domach. W reklamach medialnych producenci proponują najlepsze prezenty. Warto już teraz wymyślić, co podarować rodzinie pod choinkę. Podpowiadamy, że czasami nieszablonowe rozwiązania mogą stać się najtrafniejsze.

Święta, choinka świąteczna

Autor: TK Maxx
Źródło: TK Maxx

Bardzo interesującym podarkami, które będą popularne w tym roku, są ozdoby (zobacz więcej stroje mikołaja) świąteczne ręcznie robione. Nie czarujmy się, to co dostępne jest w hipermarketach po przystępnych cenach, to najczęściej tandetne i ograne ozdoby, produkowane zwykle w Azji. Światowy handel i zalanie rynku polskiego przez sztampowe produkty czynią, że obecnie każde drzewko świąteczne wygląda schematycznie. Ginie oryginalność – . A przecież kiedyś własnoręczne robienie ozdób świątecznych było piękną tradycją, którą realizowały wszystkie rodziny. Takie prace dawały dużo radości. Aktualnie nam nie chce się tracić czasu nad samodzielnym klejeniem i preferują zwyczajnie pójść do hipermarketu i nabyć gotowe produkty, dostępne w milionach powtarzalnych egzemplarzy. To obnaża Wigilię z części magii. Zatem fajnie jest zabawić się we indywidualne projektowanie gwiazdkowych świecidełek.

Choinka, dekoracje świąteczne

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

O ile nie masz na to czasu, albo prozaicznie nie posiadasz dobrych talentów manualnych, można zdobyć ozdoby na choinkę, tworzone przez artystów. To bardzo istotne w czasie standaryzacji, by finansować lokalne rękodzieło i indywidualne projekty . Jeśli zależy ci na oryginalnych dekoracjach gwiazdkowych, należy wybrać się w część kraju, gdzie kultywowana jest tradycja ich wyrabiania. W wielu miejscach żyją tradycje rękodzielnicze, które są widoczne w nieszablonowych projektach artystycznych. Dobrze jest na przykład wybrać się np. po kartki bożonarodzeniowe do Zakopanego. Na miejscu powinieneś poszukać lokalnej pracowni artystycznej, zdecydowanie odradzamy zakupy na straganach, które oferują zazwyczaj mało wartą tandetę dla nieświadomych turystów.