Ciekawe miejsca w w okolicach Krakowa? Zwiedzanie zorganizowane.

przez | 2 lutego 2022
Położony na południu Polski Kraków, jest jednym z najstarszych miast i perełką narodowego spadku kulturowego. W przeszłości piastował dystynkcję stolicy kraju, rezydencji królów. To duże miasto, położone nad królową polskich rzek, Wisłą, zwiedzają podróżnicy z całego globu.

widok na Zamek Wawelski

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
W roku 1978 Stare Miasto, Wawel i Kazimierz wpisano na ogólnoświatową listę zabytków UNESCO. Odwiedzanie Wzgórza Wawelskiego i jego zabytków, to nie jedynie świetna lekcja przeszłości, ale także okazała uczta dla oczu. Niezbędne jest poznanie zabytków Krakowa, historii i wielu nowinek, także legend, które opowiadają przewodnicy o każdym miejscu w obszarze Starego Miasta (więcej danych na tej stronie). Przewodnicy wycieczek robią wszystko, ażeby czas spędzony w tym mieście dostarczył niemało pięknych chwil. Szlak, którym wkraczali do Krakowa królowie, poselstwa i proszeni goście, to też najpopularniejszy trakt turystyczny w Krakowie.

Inne, też niezwykle ciekawe szczegółowe opracowanie (https://www.astorhotel.pl/oferty-specjalne/wczasy-oczyszczajace-z-dieta-owocowo-warzywna/) przedstawionego tematu znajdziesz tutaj. Zobacz koniecznie a z pewnością nie stracisz czasu!

Obejmuje wszystko to, co trzeba widzieć przybywając na wycieczkę do Krakowa.

Następnym, znaczącym miejscem wycieczki do Krakowa jest Zamek Królewski, stara rezydencja królów polskich, bardzo piękna, w większej części renesansową budowlę, dodatkowo katedrę na Wawelu, lokalizacja pochówku wielu królów Polski. Przechadzka z pilotem pozwoli zrozumieć interesujące losy miasta, dowiedzieć się bardzo wielu zajmujących spraw na temat odwiedzanych zabytków także doświadczyć doskonałej atmosfery tego niebanalnego punktu – .
Muzeum Auschwitz Birkenau, jest punktem utrwalenia najgorszej w przeszłości świata, zaplanowanej i urządzonej fabryki śmierci, jaką był zbudowany przez Niemców obóz zagłady w Oświęcimiu. Wybierając się na eskapadę do Oświęcimia, każdy z nas ma sposobność przemyśleć i odgadnąć najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy i rzeczywisty skutek wdrożenia ich w życie. Każdy człowiek winien zwiedzić Oświęcim i życzyć sobie, aby już nigdy nie powtórzyła się ta najbardziej krwawa z kart w historii ludzkości. Przewidując wycieczkę do Krakowa, czy do Oświęcimia, najlepiej powierzyć jej zorganizowanie fachowej firmie organizującej wycieczki.