Jedziemy na stok. W jaki sposób dobrze się przygotować

przez | 10 lipca 2021
Do zaczęcia ferii zostało parę dni. To na pewno zbyt mało, żeby porządnie przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy zrobić, ażeby nie wrócić z wypadu na stok w gipsie? O czym trzeba pamiętać, a także jak trenować, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w czasie kolejnego wypadu na stok?

snowboardzista

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com
Zimowe wakacje tuż, tuż. Dużo osób wybierze się w góry, by pojeździć na nartach. Część wyselekcjonuje polskie zbocza, inni pomkną za granicę. Jedni, oraz drudzy muszą jednakże mieć na uwadze, iż zanim poczną szusowanie po stokach, należy się do tego dobrze przygotować.

Do początku wakacji zostało zaledwie 10 dni. To zdecydowanie zbyt mało, ażeby dobrze się przygotować do zimowego wariactwa. – Jeśli ktoś nie był aktywny fizycznie przez cały rok czy przynajmniej ostatnie miesiące, to ma znaczny problem. Przed nartami dobry będzie również basen. Pływanie szkoła pływania wzmacnia bowiem mięśnie, nie obciążając ich tak silnie, jak inne ćwiczenia. Warto więc w ostatnich dniach przed podróżą począć regularnie pływać. Zobacz .

O czym jeszcze należy pamiętać, wyruszając na narty?Kask. To podstawa. Może nam się zdawać, że jest zbędny, ale przy upadkach, o jakie nie trudno, zabezpiecza naszą głowę, amortyzuje przy upadkach. Przy znacznych prędkościach, jakie rozwija się na nartach, uderzenie głową o lodowy śnieg z całą pewnością nie należy do przyjemności.

Ubezpieczenie dla narciarzy. Szczególnie istotne, kiedy wyjeżdżamy za granicę. Jeśli coś nam się stanie w górach, trzeba będzie uiścić za akcję ratowniczą albo przebywanie w szpitalu ze swojej kieszeni. Koszty idą częstokroć w tysiące euro. A jeśliby potrzebne było wezwanie śmigłowca, mało komu udałoby się wypłacić, tak duże są to koszty. Jeśli wyjazd aranżuje biuro podróży, z reguły ubezpieczenie wliczone jest w koszty. Kiedy jedziemy sami, musimy o to zatroszczyć się osobiście. Więcej na .

Serwisowanie ekwipunku. Konieczne trzeba sprawdzić oraz odpowiednio do wzrostu i wagi ustawić wiązania. Lepiej uczynić to przed podróżą, a nie już na stoku. Wtedy kolejka jest najczęściej długa, narciarze się denerwują, natomiast serwismen robi to szybko, niekiedy niezbyt skrupulatnie.

Frapuje Cię problematyka podnoszona w tym wpisie? Poznaj oprócz tego również inne pokrewne posty – zwyczajnie wejdź tutaj hipoterapia przykładowe ćwiczenia.

Już dziś wpisz w przeglądarkę sformułowanie: buty snowboardowe , nitro snowboard ewentualnie wypożyczalnia nart Białka Tatrzańska. Rozgrzewka jest to podstawa przed zjazdem. Najlepiej rozgrzać każde partie mięśni. Możemy np. przez paręnaście minut potruchtać, a następnie porozciągać się.