O czym warto pamiętać przed podróżą do kraju Tajów?

przez | 10 lipca 2021
Tajlandia zalicza się do krajów nie stwarzających zagrożenia dla podróżujących, nie występują tu szczególne zagrożenia przestępczością. Należy mimo wszystko zwrócić uwagę, głównie w miejscach publicznych, na fakt w jakim miejscu trzymamy pieniądze, akcesoria elektroniczne oraz dokumenty. To podstawowe środki ostrożności, jednak istnieją tym samym uwarunkowania typowe tylko dla kraju takiego jak Tajlandia, o jakich trzeba myśleć wybierając się tam na wakacje.

Tajlandia

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, każdy posążek Buddy uważany jest tu za nietykalny; uważajmy zatem, aby nie wchodzić na pomnik ani w żaden inny sposób nie wyrażać braku poszanowania. Wycieczki nierzadko o tym zapominają, co może spotkać się z przykrymi konsekwencjami. Oglądając sanktuaria lub inne budynki obrzędów religijnych ubierzmy odpowiednie odzienie. Nieodpowiednie są pokazane ramiona, krótkie spodenki ani lekkie buty. Tajlandia (ważny link) wydaje się pod tym kątem miejscem bardzo prawicowym, gdzie nie szanowanie sanktuariów kultu może popsuć wymarzone wakacje.

Mieszkańcy Tajlandii z wielkim szacunkiem ustosunkowują się też do dynastii królewskiej. Oburzenie może spowodować zlekceważenie godności króla Tajlandii, rodziny królewskiej i dworu królewskiego poprzez – dla przykładu – zniszczenie bilonu, na którym znajduje oblicze władcy. Jeśli chodzi o konflikty to wycieczki (sprawdź wycieczki z niemiec) do tego kraju nierzadko nie są poinformowane o tym, jak radzić sobie z takimi zdarzeniami. W trakcie konfliktu z mieszkańcami Tajlandii nie wolno podnosić głosu i krzyczeć, bo odbierane bywa to za oznakę słabości i nie prowadzi do rozwiązania konfliktu, a tylko pogarsza sytuację. Zawsze starajmy się zatem ułagodzić sytuację uśmiechem.

tajlandia

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
Nie na miejscu jest dodatkowo rozmawianie podniesionym głosem lub kłócenie się np. o cenę przedmiotu w trakcie zbijania ceny na zakupach częstych w wakacje. Tajlandia to kraj, w którym głowa to najcenniejsza i najistotniejsza (najświętsza) część człowieka, z tego względu także należy wystrzegać dotykania głowy mieszkańca Tajlandii, również dzieciaków. Warto mieć to na względzie, tak samo jak należy pilnować się w trakcie wycieczki taksówką – za każdym razem należy poprosić o włączenie taksometru lub określić przed rozpoczęciem przejazdu koszt za przejazd.