Przygotowania do świąt – dobre planowanie

przez | 24 sierpnia 2022
Św. Mikołaj- powinna to okazać się osoba miła, uwielbiająca kontakt z dziećmi oraz będąca przygotowaną na ich różne wyczyny. Im lepiej spełniona zostanie taka rola, tym milsze wspomnienia będą posiadały dzieci, a to przecież okazuje się być najistotniejsze dla ich opiekunów. Dlatego też w tym okresie zjawia się coraz więcej osób, które chcą się przebrać za tą sympatyczną postać i obdarowywać dzieci podarunkami.

Kolejny rozwój wydarzeń również możemy przewidzieć. Niektóre gospodynie stoją całą noc przy garach, zaś potem wytrzymują jedynie do wręczenia prezentów. Znużone zostawiają gości przy stoliku po czym idą odsypiać całonocne gotowanie. Inne, bardzo zapracowane panie domu, ostatniego dnia biegają po sklepach i kupują „gotowce”. I na często są wściekłe, ponieważ nie ma, tego, co potrzebowały nabyć, a przy tym wydały dużo więcej pieniędzy, aniżeli zaplanowały. Wszystkie zawsze planują, iż w następnym roku będzie odmiennie.

Na dodatek każdego roku w przedszkolach oraz szkołach ma miejsce spotkanie ze Świętym Mikołajem, i też powinno się to wziąć pod uwagę. Co zrobić, by święta nie stały się koszmarem pani domu?

Świetna organizacja to baza, ażeby nie wpaść w przedświąteczną histerię. Wiedzą o tym fakcie wszyscy, na których głowie leży przygotowanie uroczystości. Najlepiej począć od rozpisania jadłospisu na wszystkie świąteczne dni. Później stwórz listę sprawunków do tego dobraną. Warto wyodrębnić artykuły, które możemy nabyć wcześniej (dla przykładu cukier, olej, słodkości), zaś na ostatni tydzień zostawić tylko te, które nie mogą zbyt długo leżeć. Dzięki liście nie będziesz latać za każdym razem do sklepu, kiedy okaże się, że akurat czegokolwiek ci brakło.

Mikołaj i choinka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jeżeli poszukujemy takiego mikołaja, który przyjdzie do nas do domu i obdaruje nasze dzieci, to należy szukać w sieci- więcej na mikolaje.plam sporo ogłoszeń, gdzie każdy proponuje własne usługi, więc nie powinniśmy posiadać trudów z wyszukaniem tej odpowiedniej. Czasami nawet niektóre agencje proponują usługi znalezienia takich osób, które już mają doświadczenie w tego typu spektaklach.