Czy DJ na weselu to właściwe rozwiązanie? A może lepsza orkiestra?

przez | 19 lipca 2022
Muzyka na przyjęciu ślubnym jest niezwykle ważną sprawą. W bardzo wielu przypadkach to głównie od muzyki zależy udana zabawa. Jak nakazuje nasza tradycja, przyjęcie musi kojarzyć się z huczną zabawą do białego rana, podczas której uczestnicy mogą tańczyć przy biesiadnej muzyce. Oprócz tego bardzo często podczas tańców odbywają się różnego rodzaju zabawy. Na młodej parze spoczywa obowiązek znalezienia odpowiedniej osoby, która zapewni świetną zabawę przy dobrej muzyce.

Muzyka

Źródło: http://www.sxc.hu/
Wybór odpowiedniej muzyki w znacznej mierze zależy od gustów państwa młodych. Niektórzy uważają, że udana zabawa może mieć miejsce wyłącznie przy dźwiękach disco-polo, które niewątpliwie wiedzie prym podczas polskich wesel. Niektóre osoby jednak zdecydowanie preferują np. utwory z lat siedemdziesiątych. Ten wybór uzależniony jest jednak w głównej mierze od muzycznych preferencji młodej pary. Niemało ludzi zastanawia się również, czy w trakcie przyjęcia powinien grać zespół muzyczny, czy też korzystniej będzie zamówić dj’a. Są to dwie najpopularniejsze możliwości w tym względzie.

Z pewnością interesują Cię inne newsy (https://gloria.wroc.pl/uslugi-pogrzebowe/kremacja-zmarlych-lub-pochowek-w-trumnie/). Z radością zapraszamy Cię do naszego nowego tekstu, który dla Ciebie stworzyliśmy. Należy tylko kliknąć w link.

O wiele więcej osób planuje zlecić stworzenie muzycznej oprawy dj’owi. Należy przekonać się, jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania.

Sala weselna

Autor: F. D. Richards
Źródło: http://www.flickr.com

Dj podczas więcej opinii pod tym łączem angelka.pl przyjęcia zapewnia muzykę z płyt albo ze sprzętu komputerowego (sprawdź). Ogromnym plusem jest w tej sytuacji bardzo duża możliwość wyboru repertuaru. Zamawiając dj’a możemy ingerować bezpośrednio w typ i styl granych piosenek, a dzięki bogatemu repertuarowi goście sami dodatkowo mają możliwość zamawiać i dobierać ulubione piosenki, jakie będą grane na weselu.

Istotną sprawą podczas przygotowywania przyjęcia są oczywiście finanse. W tej sytuacji dj okazuje się być o wiele tańszą alternatywą. Po pierwsze pracuje on sam, a więc nie musi dzielić się swoimi zarobkami z postronnymi osobami. Kolejna kwestia to fakt, iż nie śpiewa ani nie gra na żadnych instrumentach. W związku z tym cena, jaką DJ zainkasuje za całonocne wesele będzie znacznie mniejsza.

Osoby, które przygotowują wesele, Wrocław powinni jednak należycie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego dj’a (zajrzyj – dj wesele Wrocław). Na rynku jest niemało ofert, jednakże nie każda będzie trafiona. Spróbujmy więc sprawdzić dokładnie, czy wybrany dj naprawdę zagwarantuje nam świetną zabawę do białego rana.