W jaki sposób udekorować dom na Wielkanoc? Sprawdź fantastyczne propozycje

przez | 10 lipca 2021
Nadchodząca Wielkanoc to okres, który większość ludzi lubi. W powietrzu czuć już zapach wiosny, zatem z życiem myjemy okna oraz trzepiemy dywany, aby w naszym domu także zrobiło się świeżo i miło. Przed Świętami warto też zadbać o odpowiednie ozdoby, by nasz dom był nie tylko wysprzątany, ale i pięknie ustrojony. Jakie pomysły możemy wykorzystać?

Wielkanoc

Autor: home&you
Źródło: home&you
Z tymi świętami bezapelacyjnie kojarzą nam się jajka. Popularne są przede wszystkim pisanki, które możesz ozdobić na wiele różnych sposobów. Najczęściej jajka gotuje się w specjalnych farbach, kupionych w sklepie albo tych naturalnych, np. w łupinkach cebuli. Jajka nabiorą wyjątkowego, brązowo-czerwonego koloru, dekoracja zaś będzie jeszcze bardziej atrakcyjna, gdy przed umieszczeniem jajek w wodzie owiniesz je liściem brzozy czy trawami.

Należy przytwierdzić mocno zdobienia, zawijając części jajka, do których je przyłożyliśmy, wykorzystując folię spożywczą. Później tak jak zazwyczaj gotujemy jajko w farbkach. Rezultat bez wątpienia pozytywnie nas zaskoczy. Upiększać można nie tylko całe jajka, lecz także wydmuszki. Wystarczy zrobić dziurkę w skorupce, aż całe wnętrze wyleci – żółtka i białko możemy wykorzystać do pieczenia. Wydmuszkę malujemy farbami albo oklejamy włóczką. Doskonałym pomysłem na dekoracje świąteczne są również zajączki oraz kurczaki. Bez trudności www.projektoskop.pl/a-6976-ozdoby-swiateczne-dekoracje.html skop.pl/a-8499-ozdoby-swiateczne-na-wielkanoc.html”>projektoskop.pl/a-8499-ozdoby-swiateczne-na-wielkanoc.html

Możesz później włożyć je do koszyczka razem z pisankami albo ustawić na szafce oraz na wielkanocnym stole, aby jedzenie wielkanocnego śniadania odbywało się w świątecznej atmosferze. Na stół przydatna będzie też rzeżucha, jaką możesz posadzić w ładnym pojemniku ok. tydzień przed świętami. Oprócz tego nie zapomnij o urokliwych bukietach, które będą doskonałą, wiosenną ozdobą. Decyduj się na kwiaty w żywych kolorach, np. żółte tulipany, a fantastycznie rozświetlisz swój dom.

Możesz go również ozdobić od zewnątrz, na przykład przez powieszenie na drzwiach kolorowego napisu „Wesołych Świąt” bądź znalezienie w sklepach sztucznych zajączków zrobionych z dobrej jakości materiałów, które będziesz mógł ustawić na trawie. Teraz już wiesz, co zrobić, by twój dom wyglądał odświętnie. Możesz wybrać dekoracje, które pasują do stylu twojego wnętrza oraz wziąć się do pracy, aby w naprawdę miłym klimacie spędzić Wielkanoc.