Jedziesz do Krakowa? Wiesz, co korzystnie zobaczyć w stolicy Małopolski? Oto krótki przewodnik

przez | 9 sierpnia 2021
Dla każdego wielbiciela historii, dla pasjonata pięknych budowli, jest z pewnością atrakcyjną destynacją. Kraków, dawna stolica naszego kraju, ma się czym chwalić, a zabytki Starego Miasta tworzą unikalną oraz niesamowicie piękną kolekcję. Zabytków jest tak wiele, iż na ich skrupulatne poznanie trzeba poświęcić kilka dni. Które atrakcje są najbardziej istotne? Co powinien zobaczyć każdy, nawet w czasie najkrótszej wycieczki po królewskim mieście?

Kraków

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Kraków to przede wszystkim Zamek Królewski na Wawelu.

Jeśli masz ochotę znaleźć materiały na omawiany temat, to przejdź tam (www.osadanaochodzitej.pl/) i zobacz inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Wawelska katedra i zamkowe wnętrza to najważniejsze cele każdej wycieczki do tego miasta. Innym istotnym miejscem jest również Rynek Główny, przyciągający Sukiennicami oraz Kościołem Mariackim. Tego typu zabytki są świetnie poznane, podobnie zresztą jak znajdująca się w okolicy Brama Floriańska oraz Barbakan. Spacer po Plantach które stworzono w miejscu dawnych murów miejskich oraz wizyta na terenie żydowskiego Kazimierza to następne atrakcje, dzięki którym Kraków jest miastem wyjątkowo atrakcyjnym dla gości.

Przeczytaj większą ilość informacji, a zgłębisz inne wiadomości, które z pewnością także Cię zaciekawią. Nie zwlekaj zatem i użyj linku wypożyczalnia nart białka tatrzańska.

Cudowne synagogi oraz kirkuty to bardzo cenne pamiątki mające związek z krakowskimi Żydami.

Kraków to także wspaniałe placówki muzealne. W gronie tych najbardziej ciekawych znajduje się muzeum urządzone w Fabryce Schindlera czy Podziemia Rynku. Muzea biograficzne oraz wspaniałe galerie dzieł sztuki, z jakimi się można zetknąć w Muzeum Narodowym oraz w Muzeum Czartoryskich. Interesującym celem wycieczki po Krakowie może się również okazać wizyta w tych muzeach, jakie koncentrują się na wybranej dziedzinie nauki. Szczególnym powodzeniem cieszy się tutejsze Muzeum Archeologiczne czy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Inne niezwykłe miejsca, to Muzeum Archidiecezjalne, słynna „Rydlówka” czy Muzeum Historii Żydów. Są to z pewnością kolejne miejsca, które w pełni zasługują na zainteresowanie ze strony przyjeżdżających. Dzięki nim to miasto jest jednym z najbardziej chętnie odwiedzanych przez turystów miast w Polsce, a jego atrakcje poznane i cenione są też poza granicami Polski.

Kraków Rynek

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to także nowoczesność, z tego względu wiele osób tu przybywa na zakupy. Zakupy w Krakowie są bardzo korzystne, ponieważ dzięki popularności miasta i odpowiedniemu położeniu na mapie Polski, jest tu duża ilość sklepów, w jakich warto zrobić porządne zakupy. Podobnie jak w innych dużych ośrodkach miejskich znajdziemy tu wielkie galerie handlowe, lecz też markety specjalistyczne, w których z pewnością znajdziemy to, czego szukamy, chociażby polecana strona www albo .