Jak wygląda najwyższej klasy hotel? Jak się powinien prezentować, jakie musi mieć wyposażenie?

przez | 13 listopada 2022
Hotele pięciogwiazdkowe to noclegi o niezwykle wysokim standardzie. Za jedną dobę gość jest zobligowany płacić spore kwoty, z tego także względu może oczekiwać tym bardziej wspaniałych, a nawet luksusowych warunków. Z tego artykułu będziesz mógł się dowiedzieć, jakiego typu meble i urządzenia powinny zostać ulokowane w pokoju znajdującym się w tego typu hotelu.

Pokój hotelowy

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze warto poznać, jakie najmniejsze wymiary muszą mieć określone pokoje w hotelu o wspomnianej liczbie gwiazdek. Powierzchnia pokoju dla jednej osoby wynosić musi przynajmniej 14 m2, dla dwóch osób – 18 m2, a apartamentu minimum 25 m2. Przejdźmy teraz do mebli. W pokoju znajdującym się w hotelu o najlepszym standardzie łóżko dla jednej osoby musi mieć wymiary 90 x 200 cm, dla dwóch osób z kolei 140 x 200 cm. Przy każdym łóżku powinna znaleźć się szafka nocna lub stolik.

W skład wyposażenia takiego pokoju powinien wejść stolik, nie można zapomnieć też o fotelach lub kanapie. Szafa, która została przeznaczona jest do przechowania ubrań gościa musi mieć głębokość co najmniej sześćdziesięciu cm i zostać zaopatrzona w odpowiednią liczbę wieszaczków (co najmniej trzy wieszaki dla jednej osoby). W tego typu pokoju nie może też zabraknąć biurka oraz krzesła lub krzeseł (jednego na jedną osobę). Niezbędna jest także istnienie wieszaka do powieszenia płaszczy, kurtek czy innych okryć, lustra a także bagażnika hotelowego, który przeznaczony jest do przetransportowania torby podróżnej gościa.

Jeśli mamy na względzie o oświetlenie jednostki mieszkalnej w pokoju w hotelu o pięciu gwiazdkach, to w każdej z nich powinnyznaleźć przynajmniej trzy lampy sufitowe a także po jednej lampce nocnej przy każdym z łóżek.

Jeżeli zaabsorbował Cię ten tekst, to nie wahaj się oraz przeczytaj szczegóły na stronie (http://www.osadanaochodzitej.pl/o-nas.html). Na pewno stwierdzisz, że w tamtym miejscu także są to niezwykle ciekawe informacje.

W skład wyposażenia uzupełniającego powinny wejść następujące sprzęty: telefon, radioodbiornik, dywan lub wykładzina dywanowa, telewizor, kosz na śmieci, narzędzia do czyszczenia ubrań i butów, pojemnik na bieliznę do prania oraz popielniczka.

Polecane jest także ulokowanie w tego typu pokoju części dekoracyjnych, które upiększą pokój. Tego rodzaju wyposażenie powinien zawierać każdy pięciogwiazdkowy hotel, w każdym miejscu, jak na przykład hotele Olsztyn. To zapewnienie pełnego zadowolenia.