Komunia – w jaki sposób zatroszczyć się o odpowiednie ubranie dla dziewczynki, by w tym dniu czuła się nadzwyczajnie?

przez | 18 maja 2022
Komunia Święta to ważne wydarzenie duchowe, jednakże dla większości dziewczynek równie duże znaczenie, co uroczystość w kościele, ma ich strój. To bowiem dzień, gdy będą w centrum uwagi oraz będą mogły czuć się jak małe damy. Jeżeli w twojej parafii nie musisz podporządkowywać się sprecyzowanym dyrektywom i można ubrać dziecko wedle swojego i jego gustu, przyda ci się kilka wskazówek, jakie pomogą ci przyszykować twoją pociechę na ten dzień.

duży wybór na stronie

Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com
Dziewczynki z reguły kochają sukienki i chcą, by ich sukienka na Komunię była jak z bajki – pragną czuć się jak prawdziwe księżniczki. Odzwierciedlijmy ich życzenia, pamiętając przy tym, by suknie komunijne (kolekcja dla dziewczynek były stylowe, a jednocześnie wygodne.

Przygotowano bonus dla osób, które poszukują uzupełniających danych – zobacz info (http://www.progresdisplays.pl/stoiska-wystawiennicze) tu. Odnosi się ono do omawianego tutaj tematu.

Dziecko będzie musiało w niej spędzić parę godz., rozpoczynając od mszy w kościele, po uroczysty obiad, toteż dziewczynka musi czuć się w niej naturalnie.

Na komfort noszenia niezaprzeczalny wpływ mają wykorzystane materiały, jakie powinny być antyalergiczne i przepuszczać powietrze, w innym wypadku w słoneczny dzień ciężko będzie w niej wytrzymać. Nie można również kupować sukienki bez przymierzania, inaczej na pewno będziemy musieli wybrać się do krawcowej, co jedynie powiększy wydatki. Lepiej jest spędzić więcej czasu w sklepie oraz kupić od razu pasującą suknię, a nie będziemy mieć z nią żadnego problemu. Jeżeli mamy ubranie po starszej córce, nie przyjmujmy za pewnik, że suknia spodoba się młodszej dziewczynce, gdyż trendy, podobnie jak w codziennej modzie, tak i w modzie komunijnej, ulegają zmianom każdego roku. Ponadto do sukni dobiera się dodatki, a najważniejszym dodatkiem są wianki komunijne. To symbol czystości i niewinności, a kilkuletnie dziewczynki wyglądają w nich wyjątkowo uroczo. Można zdecydować się na wianek żywy albo sztuczny. Który z nich będzie najlepszy? Żywe kwiaty podkreślają ważność tego dnia, kwiaciarnie zaś potrafią je we właściwy sposób zabezpieczyć, aby w doskonałym stanie przetrwały całą uroczystość. Sztuczne wianki można wykorzystać do sesji zdjęciowej nawet za parę dni lub na rocznicę Komunii, lecz to żywe kwiaty wyglądają najlepiej.

Nie zapominając o wyżej przedstawionych sugestiach nie będziesz mieć kłopotu z przygotowaniem córki do uroczystości Komunii Świętej. Wybierzcie się do sklepu wcześniej, by nie biegać w zdenerwowaniu na kilka dni przed wydarzeniem, kiedy będzie zdecydowanie słabszy wybór ubrań oraz dodatków.