Które miejsca należy zwiedzić w czasie zwiedzania Wisły?

przez | 12 stycznia 2022
Niemal każdemu Polakowi miejscowość Wisła kojarzy się bardzo mocno z Adamem Małyszem. Nic w tym nieprawidłowego, ponieważ z pewnością dzięki jego sukcesom, miejsce to jest tak tłumnie odwiedzane przez turystów. Rzecz jasna nikogo nie dziwi, z jakich powodów małyszomania była wielką dumą dla miasta. Dlatego też zdecydowanie warto odwiedzić tę miejscowość. Jeżeli interesuje nas Wisła kwatery są do wynajęcia przez cały rok, a miejsc do zwiedzania na pewno nie zabraknie.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Wycieczkę zaczniemy właśnie od Adama Małysza. Ciekawym miejscem jest Wiślańskie Centrum Kultury i Informacji. Możemy obejrzeć rzeźby skoczka. W teorii nic w tym niezwykłego, jednak zrobiona jest ona z… czekolady. Dawniej nie była ona chroniona szklaną gablotą, więc figura co jakiś czas traciła części.

Jeśli przeglądasz ten artykuł to znaczy, że prezentowana problematyka Cię zainteresowała – pod tym linkiem odnajdziesz podobne, równie pasjonujące informacje.

Słodka rzeźba kusi, dlatego aktualnie nie można jej dotknąć. Wszyscy miłośnicy sportów zimowych muszą obejrzeć galerię, w której odnaleźć można wszystkie trofea mistrza. Kolejną atrakcją jest z pewnością skocznia im. Adama Małysza. To najistotniejsze miejsca dla jego fanów. Należy jednak mieć na uwadze, że Wisła posiada także wiele innych atrakcji. Interesujący jest Zamek Prezydenta RP, który służy jako letnia rezydencja głowy naszego państwa.

Oczywiście można go zobaczyć, jednakże trzeba wiedzieć, że wywieszona nad budynkiem flaga znaczy, że w zamku przebywa obecnie prezydent. Następnie powinno się zobaczyć Zameczek Habsburgów, który został przeniesiony do centrum miejscowości z Baraniej Góry. W dodatku mieści się w nim świetna restauracja, w której zjemy smaczne posiłki. Jeżeli uwielbiamy naturę koniecznie musimy zobaczyć wodospad na Wisełce. Co prawda był on sztucznie stworzony, jednak naprawdę wygląda atrakcyjnie. Również przy nim możemy zatrzymać się na chwilkę i zjeść coś w pobliskiej karczmie. Cudowny jest też widok na Jezioro Czerniańskie. Znajduje się zapora, które nocą jest podświetlana, co stwarza niepowtarzalny klimat. Jeśli lubimy spacery, zdecydowanie warto udać się na deptak, na którym między innymi znajduje się Aleja Gwiazd Sportu, oczywiście wśród gwiazd znajduje się gwiazda Adama Małysza.

beskidy

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Wisła jest bardzo obfita w atrakcje, dlatego też jest ciekawym miejscem na wakacje czy weekendową wycieczkę. Oczywiście głównym motywem jest najpopularniejszy polski skoczek, aczkolwiek mimo upływu lat Wisła jest stale odwiedzana właśnie z tego powodu. Każdy znajdzie w tej miejscowości coś najlepszego dla siebie. W Wiśle nie da się nudzić, mnogość atrakcji jest wspaniałym sposobem na spędzanie czasu dla każdego, kto lubi zwiedzać i poznawać nowe miejsca

.