Bieszczady tajemnicze i niedostępne czyli co interesującego zaoferować może odwiedzającym ten wspaniały rejon kraju.

przez | 10 lipca 2021
Jednym z najdzikszych po dziś dzień regionów Polski są Bieszczady. Dziewicze, niedostępne od lat kuszą miłośników aktywnego odpoczynku i pięknej przyrody. Obecnie Bieszczady się zmieniają, znane wypoczynkowe miejscowości są coraz chętniej odwiedzane przez licznych turystów, a na bieszczadzkich ścieżkach tworzą się niekiedy kolejki.

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz bardziej zaczęła się też rozwijać noclegowa baza w tych wspaniałych górach. Tam, gdzie niedawno były spokojne, ciche wsie dzisiaj powyrastały stylowe pensjonaty i domy wczasowe, oczekujące na turystów. Noclegowa baza cały czas się rozrasta, rozwijają się także przeróżne rozrywki i atrakcje, dzięki którym wakacje bieszczady będą jeszcze bardziej interesujące i ciekawe. Mocno rozwija się sieć rowerowych i konnych tras, bo Bieszczady są idealnym miejscem dla tych form rozrywki. Coraz więcej w tej części kraju pojawia się także najróżniejszych kulturalnych wydarzeń, mających zachęcić jeszcze więcej turystów do odwiedzin. Czytaj więcej w tym temacie: pomysł na wakacje – bieszczady.

Ale chyba największą z atrakcji Bieszczad wcale nie są góry, a największe w Polsce sztuczne Jezioro Solińskie. Wody jeziora utrzymane są w spiętrzeniu przy pomocy wysokiej na kilkadziesiąt metrów zapory – widok z jej góry jest niesamowity i wiele osób odwiedza Solinę przede wszystkim dlatego, aby zrobić rundkę się po zaporze i pooglądać niezwykłe widoki. Oczywiście jak to z większością zbiorników jest, także to podlasie turystyka jest w dużym stopniu używane do różnych sportów wodnych. Nie można na nim pływać motorówkami, ale już kajakami, żaglówkami i rowerami wodnymi już jak najbardziej tak.

Żeby znaleźć zbliżone informacje na opisywane zagadnienie spójrz na link (http://www.skalnik.pl/blog/co-zabrac-pod-namiot/), a przeczytasz w tamtym miejscu niezwykle ciekawe wiadomości, które zapadną Ci w pamięć.

góry - Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości nad Jeziorem Soliński, oprócz samej Soliny oczywiście, jest Polańczyk. Miejscowość ta zaczyna być coraz popularniejsza pośród turystów, w takim stopniu, że polańczyk noclegi trzeba rezerwować odpowiednio wcześnie, nawet parę miesięcy przed terminem przyjazdu. Największą atrakcją Polańczyka rzecz jasna będzie jezioro, ale ta właśnie miejscowość jest także doskonałym miejscem na bazę do wypadów w góry.