W jakim celu firmy zastępują sprawdzone, porządne towary nowym, podobno jeszcze lepszymi modelami.

przez | 10 lipca 2021
Firmy cały czas eksperymentują z nowymi wyrobami, poszukują pomysłów i innowacji które mogą wyprzedzić konkurencję. Lecz w pogoni za nowinkami często okazuje się, że gdzieś po drodze gubi się to, na co przez lata pracowały kreując swoją markę.Nowe modele niekiedy mogą być znacznie gorszej jakości, pomimo tego że na pierwszy rzut oka wyglądają dużo ładniej i okazalej, niekiedy też fantazje projektantów mają duży wpływ na wygodę i funkcjonalność używania.

zobacz więcej
Czasami wręcz jest to trudne do zrozumienia, że produkt, który przez długie lata był bardzo popularny nagle jest wycofywany z dystrybucji i zastępowany innym. Oczywiście często takie zmiany idą w dobrym kierunku, bo pojawiają się nowe możliwości techniczne, wymyślane są nowe rodzaje materiałów i rzeczywiście nowe produkty są znacznie lepsze. Jeżeli danemu producentowi rzeczywiście zależy na tym, aby produkt był rozwijany a nie na szybkim zarobieniu przez zmniejszenie kosztów produkcji czy zastosowanie znacznie gorszych materiałów, to liczyć może na to, że nowa linia również zostanie przyjęta przez klientów.

Jest jednak wiele produktów, jakie od kilku czy kilkunastu lat istnieją na rynku i w niezmienionym kształcie cały czas ich sprzedaż jest na najwyższym poziomie. W tym przypadku ciężko się dziwić, że tak będzie, jeśli coś zostało wykonane najlepiej jak się da, to ewentualne zmiany będą mogły to tylko popsuć, co niestety często się już wydarzyło. I w praktyce może to dotyczyć wszystkich grup produktowych, od butów do sprzętu turystycznego. Przykładowo wśród piechurów dużą popularnością się cieszą sandały source, od kilkunastu lat w niezmienionej formie kupić je można w najlepszych turystycznych sklepach – kliknij tu.

Wygodne i bardzo lekkie świetnie sprawdzają się podczas górskich wędrówek ale także zwykłego chodzenia po mieście. Tak samo jest przykładowo z niektórymi producentami sprzętu turystycznego, czego najlepszym przykładem są śpiwory małachowski. Tu także niektóre z modeli od paru lat są oferowane w wielu sklepach i cieszą się bardzo dużą popularnością, ale wynika to z faktu że są rzeczywiście najwyższej jakości.