Najchętniej odwiedzane atrakcje turystyczne w Indiach czyli co ciekawego da się robić w Goa.

przez | 3 maja 2022
Indie to bardzo zróżnicowany kraj, trudno się zresztą temu dziwić, skoro jest jednym z największą ilością mieszkańców na świecie. Indie są często wybieranym miejscem na urlop czy wakacyjny wyjazd, ale żeby chociaż trochę poznać ten kraj to trzeba dużo więcej czasu niż tylko dwa tygodnie wycieczki.

wakacje goa
Dlatego też wiele osób wybiera jeden rejon, nastawiając się albo na odwiedzanie ciekawych miejsc i zabytków, albo leniuchowanie na piaszczystej plaży pod palmami. Do tej ostatniej opcji nie da się chyba znaleźć lepszego miejsca niż Goa, jeden z najczęściej odwiedzanych rejonów Indii. Będą do tego zachęcać przede wszystkim przepiękne czyste plaże i niesamowite podwodne widoki. Wybór plaż jest przeogromny, zależnie od preferencji odpocząć można tam, gdzie cały czas coś się dzieje, ale można też trafić na ustronne plaże, gdzie nie znajdzie się nikogo innego. W porze suchej pogoda w tej części Indii jest praktycznie bezdeszczowa, więc miłośnicy słonecznej aury na pewno będą się cieszyć.

Goa ma dość dobrze przygotowaną bazę turystyczną. Noclegi są ogólnie dostępne, bardzo popularne są tam przytulne domki postawione na plaży, które można wynająć na jeden lub kilka noclegów, lecz osoby szukające lepszego standardu bez żadnego problemu znajdą czterogwiazdkowy hotel. Nieco więcej kłopotów będzie z dotarciem do tego miejsca. Jeśli kogoś będzie interesować wycieczka goa, to przede wszystkim musi dotrzeć do jednego z większych indyjskich miast i dopiero potem lotem krajowym na półwysep (zobacz: wycieczka goa).


Z powodu wspaniałych plaż większości turystów miejsce to kojarzyć się właśnie będzie z wypoczynkiem pod palmami, ale wakacje goa to także możliwość obejrzenia wspaniałej indyjskiej przyrody. Duży obszar tego regionu zajmują dziewicze lasy, bezwzględnie powinno się obejrzeć również park narodowy z jednym z większych wodospadów na świecie. W samym parku zwiedzić można wspaniałe zabytki i świątynie, a także niesamowitą faunę i florę, włącznie z największym drapieżnikiem tamtego rejonu, czyli czarną panterą.