W celu odnalezienia siły duchowej płynącej z Tatr, odwiedź stolicę Podhala

przez | 4 listopada 2022
Wszystkie miejscowości turystyczne posiadają takie miejsca, które ściągają globtroterów. Paryż ma Luwr i Wieżę Eiffla, Londyn ma Big Ben i Pałac Buckingham, Stolica Polski ma Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski i Syrenkę, Stolica Małopolski posiada Sukiennice i Wawel.

szlaki turystyczne - Tatry

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com
Region Małopolski, to przede wszystkim centrum regionu – Kraków, ale także ginące w chmurach wierzchołki Tatr Wysokich, bielutkie jak śnieg skały Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, miasteczka o bogatej historii z prześlicznymi starymi kamienicami, zielone ostępy puszczy i lasy. Olbrzymia rozmaitość topograficzna Województwa Małopolskiego i jej niespokojne czasy historyczne, sprawiły że kraina ta jak żadna inna w kraju może poszczycić się dużą ilością obiektów zabytkowych i cudownych krajobrazów.

Jeśli pragniemy głównie spacerować po górach, najlepiej udać się w okolice Zakopanego czy Nowego Sącza. Natomiast koło Tarnowa i Krakowa odnajdziemy więcej historycznych miejscowości. Kiedy już odwiedzimy Nowy Sącz, pozwiedzamy Zakopane, pobędziemy kilka dni w Krakowie, powinniśmy zmierzać dalej, do Nowego Targu. Gdy zdecydujemy się odwiedzić Małopolskę, warto z wyprzedzeniem dopytać o wolne pokoje Nowy Targ . W Nowym Targu baza noclegowa jest dobrze rozkręcona i polaryzuje się w kwestii luksusu i odpłatności. Czego nie możemy pominąć w Nowym Targu?

Wokół Nowego Targu odnajdziemy niemało terenów godnych zobaczenia.

Jeżeli masz chęć znaleźć materiały na omawiany temat, to przejdź tutaj apartamenty na wynajem gdańsk i zobacz pozostałe informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Stolica Podhala wyśmienicie nadaje się na jednodniowe wędrówki po Tatrach, pośród malowniczych krajobrazów. Na wyciągnięcie dłoni znajdują się Gorce z Gorczańskim Parkiem Narodowym. Stolica Podhala szczyci się okazałym Rynkiem, na którym przez lata organizowano targi. Teraz jako miejsce reprezentacyjne zaprasza do odwiedzania XIX – wiecznego Ratusza, w którym jest Muzeum Podhalańskie oraz zwiedzania urokliwych kamieniczek. Nie sposób pominąć wspaniałego kościółka zbudowanego z drzewa modrzewiowego, położonego na Szlaku Architektury Drewnianej. Nowy Targ nazywany przez tutejszych mieszkańców „Miastem” od dawna znane jest z kupiectwa i rzemiosła ludowego .