Mamy do dyspozycji przynoszący dobre rezultaty klucz – ozonowanie, służące poprawieniu jakości powietrza wewnątrz samochodu

przez | 8 października 2021
Ozon, nazywany jest aktywnym tlenem. To gaz, którego molekuła ma trzy atomy pierwiastka-tlenu, zamiast 2-óch, tak jak tlen, którym naturalnie oddychamy. Ozon występuje naturalnie w środowisku, pojawiając się w wyniku uderzeń pioruna podczas burzy. W rzeczywistości, rześki, czysty, zapach, który czujemy po burzy, jest skutkiem działania ozonu. Najczęściej mimo wszystko, mówimy o ozonie w kontekście warstwy ozonowej, która okala naszą planetę powyżej atmosfery ziemskiej i zabezpiecza nas przed szkodliwym promieniowaniem UV.

sprawdź

Autor: Doc Searls
Źródło: http://www.flickr.com
Tutaj, ozon powstaje w efekcie działania promieni słonecznych. Ozon jest coraz częściej i powszechniej używany w różnorodnych obszarach życia na całym świecie. Możliwość jego wykorzystania jest nieograniczona. Ozonowanie w Polsce to wciąż novum, choć wciąż przybywa jej popleczników. Bardzo często ozon wykorzystywany jest do neutralizowania brzydkich zapachów z naszego otoczenia, walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako preparat dezynfekujący i bakteriobójczy.

Ozonowanie jest metodą bezpieczną, a jej podstawową zaletą, jest fizyczne neutralizowanie brzydkich zapachów, a nie ich maskowanie.

Podoba Ci się taki artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna (www.magazynauto.pl/testy/hyundai-tucson-1-6-t-gdi-7dct-4wd-n-line-test,aid,1498) również z pewnością wpadnie Ci w oko!

Ozonowanie, to fantastyczna i naturalna metoda, która odkazi mieszkanie w którym przebywamy. Ozonować można również artykuły spożywcze, co przedłuża ich termin przydatności i nie ma na nie żadnego trującego wpływu. Zalety ozonu jako silnego utleniacza, dość mocno stosuje motoryzacja.

Przydałoby Ci się kompleksowe objaśnienie (https://prozoo.pl/) tego tematu? Więc nie ociągaj się i zaloguj się do kolejnej witryny. Tam oczekują na Ciebie bardzo rzetelne wiadomości.

Urządzenie do ozonowania umożliwia pozbycie się grzybów, usuwanie wszelkiego typu roztoczy, pleśni i innych drobnoustrojów z klimatyzacji samochodowej, ułatwia również odkażenie całego wnętrza samochodu.

Czarny sportowy samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Użycie urządzenia do ozonowania, do odgrzybiania klimatyzacji jest głównie polecane osobom ze skłonnością do alergii oraz podrażnień górnych dróg oddechowych (dowiedz się szczegółów). Dzięki ozonowaniu, w samochodzie mamy świeże i niczym niezanieczyszczone powietrze. Użycie ozonatora, doskonale sprawdza się tam, gdzie rozczarowują inne tradycyjne techniki dezynfekcji, dlatego, że ozon w postaci gazowej potrafi dotrzeć do najbardziej niedostępnych miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środków. Trzeba zaznaczyć, że ozon jest kilkadziesiąt razy bardziej sprawdzalny i kilka tysięcy razy szybszy od chloru pod względem zabijania bakterii i drobnoustrojów. Nawet niewielkie stężenie ozonu, powoduje zabicie drobnoustrojów chorobotwórczych już w parę minut.