Jak przygotować naszą pociechę do komunii świętej? O jakich sprawach należy pamiętać, co jest najbardziej istotne?

przez | 10 lipca 2021
Zorganizowanie Pierwszej Komunii Świętej jest poważną próbą dla wszystkich rodziców. Wielu przeraża jednakże naprawdę dużo pracy, która ich czeka i nie wiedzą, od czego zacząć. Należy zasięgnąć kilka porad dotyczących tego,w jaki sposób rozplanować wszystko, żeby o wszystkim pamiętać, żeby wszystko było dobrze zaplanowane.

pierwsza komunia

Autor: Simone Meier
Źródło: http://www.flickr.com
Organizowanie Pierwszej Komunii Świętej należy rozpocząć już wiele miesięcy wcześniej. Nie tylko z tego powodu, żeby ze wszystkim nadążyć, lecz też po to, aby nasze dziecko mogło poczuć ten czas oczekiwania, ważne, aby czuło to pod względem duchowym, do jednego z najbardziej istotnych dni w życiu. Organizację Pierwszej Komunii Świętej dobrze więc wystartować od przygotowania naszej pociechy do sakramentu. Należy pamiętać o próbach, nauce modlitw, rozmowach o tym, jak powinna przebiegać spowiedź, a równocześnie czym tak naprawdę jest Komunia i generalnie dlaczego ten moment obchodzony jest tak uroczyście.

Jeśli sądzisz, że te informacje są cenne, to odsyłam do www (http://pomnikiwroclaw.pl/) – w tamtym miejscu także są zbliżone tematycznie dane, które warto zobaczyć.

Pamiętajmy, by przygotowanie duchowe dziecka nie zakończyło się na dwóch czy trzech rozmowach. Muszą bowiem trwać przez cały okres przygotowań do sakramentu.

album
Pozwólmy dziecku mieć obawy, pytać, to bowiem korzystnie powiększa wiedzę związaną z Bogiem. Żeby takie rozmowy nie były nudne i jałowe, można skorzystać z różnego rodzaju interesujących pomocy, jak na przykład z Biblii dla dzieci, w której znajdziemy dużo kolorowych obrazków. Niezwykle popularne są ostatnio także rozmaitego rodzaju gry – planszowe , jak i komputerowe o tematyce religijnej. Są one do kupienia w sumie w każdej księgarni katolickiej. Kiedy ważne rzeczy są już przygotowane, można zająć się wybieraniem stroju komunijnego i pokomunijnego (ubiór Komunijny). Miejmy na uwadze także oczywiście o odkładaniu pieniędzy na inne dodatki komunijne (przeczytaj przykłady), jak różaniec, książeczkę i pamiątki.

Może zdarzyć tak, że nie nie będziemy zdolni, żeby sami uczesać dziecko. Może zdarzyć się tak, że nie wystarczy nam na to czasu. Dlatego też przynajmniej miesiąc do przodu umówmy je na wizytę u fryzjera a także oczywiście zorientujmy się w cenach. Trzeba również pamiętać o zaproszeniach dla gości, tak wiec najlepiej miesiąc wcześniej zamówmy także stosowne zaproszenia.