Jak na własną rękę zrobić dla malucha kalendarzyk adwentowy?

przez | 8 sierpnia 2022
Dosyć ciekawie i interesująco dla dzieci wygląda adwentowy kalendarz wykonany z pudełek z zapałek. Do jego wykonania przydadzą się tego typu przedmioty jak m.in. papier kolorowy, 24 pudełka po zapałkach, klej, farby, pędzle, mazak, wstążka czy słodkości.
Pudełka po zapałkach muszą być już całkiem puste.

usługi - landszaft

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Po opróżnieniu ich zawartości należy położyć wszystkie pudełka w trzech kolumnach, każda po 8 opakowań. W następnej kolejności trzeba poustawiać kolumny jedna obok drugiej oraz sprawdzić, czy też prezentują się odpowiednio. W następnej kolejności należy przyciąć z kolorowego papieru albo z brystolu długi prostokątny pasek. Należy zawinąć nim boki kolumn, w taki sposób, aby wszystkie pudełka były połączone. Podobnie teraz z kwadratowym kawałkiem – trzeba zakleić tył przyszłego kalendarza.

Czy zajmują Cię prezentowane tematy? Jeśli tak, to odszukaj więcej (https://www.palacjugowice.com/wesela) i znajdź więcej informacji na przedstawiany temat – zapewne będą niesamowicie wciągające.

Trzeba poczekać, aż klej zupełnie wyschnie. Gdy już to nastąpi, należy przejść do upiększania kalendarzyka i do pomalowania na przedzie świątecznego oznaczenia, czyli choinki, bombki Mikołaja albo gałązki choinkowej.

Mógłbyś również wybrać obojętnie co chciałbyś i co umiesz wykonać. choinka jest w najwyższym stopniu barwna, z tego też powodu dobrze jest zdecydować się na właśnie taki motyw, zaś po namalowaniu ozdoby znowu poczekać, aż całość w całości wyschnie. W następnej kolejności trzeba ponumerować pudełka od 1 do 24 i przygotować akurat 24 paski. Potem trzeba wysunąć dowolne z pudełeczek, przyklejając do spodu wstążkę tak, aby część wystawała na zewnątrz. Będzie ona służyć do otwierania szufladek.

Na samym końcu konieczne jest powkładanie do szufladek drobnych słodyczy albo mniejszych zabawek. Odmiennym rodzajem kalendarzyka adwentowego jest taki zrobiony z kopert albo z lnianych woreczków. Ten typ kalendarza nie zajmuje zbyt dużo miejsca.