Mitra biskupa to czerwona czapka, którą maluchy niekiedy robią na dzień świętego Mikołaja

przez | 23 lutego 2022
Dzisiejszy Mikołaj, którego znamy z reklam, niewiele ma wspólnego z prawdziwym wizerunkiem Mikołaja, który żył wieki temu.
W podstawówkach niekiedy w dzisiejszych czasach organizuje się apele dla dzieci z okazji dnia Mikołaja.

biskupia czapka

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
jogging

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi o to, żeby szkraby zostały zaznajomione z prawdziwą historię biskupa, który wręcza dzisiaj podarki. Czasami mają one za zadanie stworzyć kostium tego prawdziwego Mikołaja, który został świętym oraz był także biskupem. Nosił on czerwony płaszcz oraz czerwoną mitrę biskupią. Takiego rodzaju strój można uszyć samemu lub zamówić. W sieci znajdziemy znaczną liczbę stron, na których sprzedają cały strój Mikołaja. Znajduje się tam także biskupia czapka. Trzeba tylko kupić właściwy rozmiar.

Masz jakieś kłopoty ze odszukaniem rzetelnych wiadomości? To sprawdź tekst (http://dworzecwilhelma.pl/pl/majowka-na-mazurach/) opublikowany w tym serwisie a zobaczysz, że to jest wszystko, co potrzebne.

Czapka biskupia powinna być oczywiście wysoka. Na różnych rycinach pokazujących Mikołaja możemy zobaczyć, jak mniej więcej mógł prezentować się jego strój. Jeśli natomiast mamy ochotę zrobić tę czapkę sami, to można zrobić ją na dwa sposoby. Można po prostu zrobić ją z czerwonego papieru technicznego, który jest twardy, albo na papier nakleić czerwony materiał, żeby czapka wyglądała bardziej szykownie. Oczywiście nie możemy też zapomnieć o krzyżu. Powinien być on złoty lub chociażby żółty.

Przy bardziej ambitnych projektach na tych żółtych paskach, które powinny tworzyć krzyż, można przykleić ładny czerwony wzór. Namalowanie albo wycinanie go może być nader trudne, zatem dobrą opcją jest kupienie gotowego ozdobnika i przyklejenie go.